Mėlynu autobusiuku į svečius pas S. Gedą

Mokytoja Inga Valentukevičienė

melyning

Juo antrokai į kelionę po S. Gedos kūrybą leidosi vasario 3 d. minėdami 80-ąsias poeto metines.

Vaikams pristatyta knygelė ,,Testamentas mažai mergaitei". Mokiniai sužinojo, kas yra testamentas ir kodėl žmonės rašo eiles. Klasėje skambėjo ir į praeitį nukėlė ,,Sakmė apie karalių Žygimantą Augustą ir gražiąją Barborą Radvilaitę" ir muzikinis pasakojimas apie Barborą Radvilaitę, poeto eilėraščiai - dainos. Naudojant sakmės tekstą antrokai ritmavo, skaičiavo skiemenis, balses, priebalses ir atliko matematines skaičiavimo užduotis. Nuotaikingai nuskambėjus dainelei ,,Mėlynas autobusiukas", imtasi kūrybos darbų: mokėsi piešti autobusą, iš Lego detalių kūrė ir konstravo transporto priemones. Sukonstruotas vilkikas su priekaba, keltuvas su kompresoriumi. Trijulė ir automobiliukų lenktynes surengė, po kurių diskutavo nuo ko priklauso greitis. Smagu, kad veiklos leidžia patirti daug teigiamų emocijų, įgyti patirties, žinių, gebėjimų įvairių poreikių mokiniams, didėja motyvacija.