Pasaulis prasideda nuo smėlio dulkės, nuo žolės, nuo vieno žmogaus aidų ir širdies krustelėjimo.....Sigitas Geda

 

Paieška svetainėje

Dabar svetainėje 50 svečiai ir narių nėra

Lankomumas

Straipsnių peržiūrėjimai
1606064

Kritiškas, atviras, stiprus

KAS logo transp 1

nerukysiu

Svetainės serveris

Informacija pirmokų tėvams

pirmokas

olimp karta

dienyno logo 

Tu ne vienas!

tunevienas

Sveika mokykla

KELIONĖ Į ALYTŲ

Gabrielė Motukaitė, III bg klasė

img 8406

Šiais metais lapkričio 26 d. aštuoniolika Veisiejų gimnazijos III ab g klasių mokinių, kartu su būrelio ,,Profesijų pasaulis“ vadove Maryte Kvedariene ir profesinio veiklinimo organizatore Žaneta Krivoniene, išvyko į Alytų. Pagal vykdomą projektą moksleiviai turėjo progą susipažinti su juos dominančiomis specialybėmis. Vienuoliktokai atliko apklausą, kurios metu paaiškėjo, kuo jie svajoja tapti baigę mokyklą ir kurias įstaigas nori aplankyti. Taigi kelionės metu lankytinomis vietomis buvo pasirinkti trys objektai: šaldytuvų gamykla ,,Snaigė“, Alytaus apskrities vyriausiasis policijos komisariatas ir Didžiosios kunigaikštienės Birutės ulonų batalionas.

Pirmasis išvykos tikslas – Alytuje esanti šaldytuvų ,,Snaigė“ gamykla. Gimnazistams vadovė mielai pristatė ,,Snaigės“ istoriją, aprodė gamyklą ir atskleidė šaldytuvų gaminimo paslaptis. Mokiniai ,,iš arti“ galėjo susipažinti su viena didžiausių įmonių Lietuvoje. Pirmiausia visi apžiūrėjo šaldytuvų muziejų, kuriame buvo galima pamatyti nuo pirmųjų, pradėtų gaminti prieš daugelį metų, iki šiuolaikiškų modernių šaldytuvų ,,Snaigė“. Vienuoliktokai stebėjosi jų gausa ir dizainu. Toliau pažinimo kelias tęsėsi šaldytuvų gaminimo patalpose. Gimnazistai pamatė, koks įdomus ir ilgas yra procesas, kurio metu, per daugybės žmonių rankas parėjęs, yra pagaminamas šiuolaikiškas šaldytuvas. Sužinojome, jog vienas šaldytuvas pagaminamas per 36 sekundes, o per dieną iš viso apie 1500 šaldytuvų!

Antrasis kelionės tikslas buvo aplankyti Alytaus policijos komisariatą. Jaunatviška policijos pareigūnė, dirbanti šį darbą jau 11 metų, gimnazijos mokinius supažindino su policininko profesija ir jo atsakingomis pareigomis. Visi apžiūrėjo policijos muziejų, sporto salę, turėjo progą pamatyti kaip atrodo policijos vienutė bei galėjo į ją įžengti. Pareigūnė mielai atsakinėjo į visus gimnazistams rūpimus klausimus.

Taip pat dar  buvo aplankytas Didžiosios kunigaikštienės Birutės ulonų batalionas. Veisiejų gimnazijos mokiniai susipažino su bataliono istorija, kareivių pareigomis, galėjo su jais pabendrauti. Labai įdomu buvo sužinoti apie šių žmonių kasdienybę, jų veiklą, iššūkius, vertybes ir iš arti išvysti kareivišką techniką bei savo rankomis palaikyti ir netgi pandyti pašaudyti tikrais šautuvais!  Tiek vaikinams, tiek merginoms tai paliko didelį įspūdį ir visi drąsiai  kareiviams uždavinėjo iškilusius klausimus.

Pasisėmę daug žinių, daugelis mokinių susipažinę su savo svajonių profesijomis ,,iš arti”, visi su gera nuotaika dalijosi dienos įspūdžiais. Smagu, jog visi gimnazistai išgirdo atsakymus į norimus sužinoti klausimus ir nuoširdžiai žavėjosi visomis specialybėmis. Tai daugeliui vienuoliktokų padėjo apsispręsti, ar tikrai ateityje  norėtų dirbti būtent tokį darbą, ar tai būtent tai ir yra jų pašaukimas.  Ši kelionė atvėrė naujus kelius į ateitį ir būsimus profesijų pasirinkimus. Nuostabu, kad jaunas žmogus, kuris yra savęs pažinimo kelyje, turi tokią puikią galimybę susipažinti su įvairiomis jį dominančiomis specialybėmis.

 • IMG_8375
 • IMG_8378
 • IMG_8379
 • IMG_8391
 • IMG_8393
 • IMG_8399
 • IMG_8401
 • img_8402
 • img_8403
 • img_8404
 • img_8405
 • img_8407

Vizija, misija, filosofija...

veisieju s gedos g

,,Erasmus+"

ErasmusES

kokybes kr

facebook

Modernių ir saugių erdvių
sukūrimas bendrojo ugdymo
įstaigose Lazdijų Lrajono
savivaldybėje

gamtdidelisbeuzras

nsa

apruoinimas

socitrauktis

Pamokų laikas

I.     8.00-8.45
II.    8.50-9.35
III.   9.45 -10.30
IV.   10.50-11.35
V.    11.55-12.40
VI.   12.55-13.40
VII.  13.50-14.35
VIII. 14.40-15.25

Patyčių dėžutė

patyc dezut logo

lions quest

Rėmėjai

auginam ateiti

 Mokyklos 
bendruomenė dėkoja
visiems pervedusiems
1,2% sumokėtų savo 
pajamų mūsų mokyklai

EMP sugedo 210x105